XXVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art

lut 8, 2018 w Aktualności
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art

Organizator
Organizatorem konkursu jest Goleniowski Dom Kultury.

Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Pomiędzy wodą a niebem”.

Dla każdego z nas świat jest inny. Otaczają nas inne krajobrazy, porozumiewamy się różnymi językami, mamy różną historię i zwyczaje. Jednak jest coś, co łączy nas wszystkich: jesteśmy mieszkańcami tej samej planety. Słońce, które zaszło za horyzontem, właśnie budzi pierwszymi promieniami ptaki na drugiej półkuli. Pomyślcie w ten sposób o naszej Ziemi i o sobie nawzajem, a potem weźcie papier, chwyćcie za pędzle lub kredki i pokażcie, że bycie różnymi nie czyni nas obcymi. Przedstawcie nam siebie, swój kraj, swoje tradycje, wartości, które wyznajecie. Pokażcie uśmiechnięte buzie dzieci, bawiące się zwierzęta i wszystko, co dzieje się pomiędzy niebem a wodą. Życzymy wielu ciekawych pomysłów, liczymy na odkrywcze podejście do tematu – powodzenia.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: Malarstwo i Grafika (grafika warsztatowa).

Odrebną kategorią jest NAJLEPSZA PRACA POWIATU GOLENIOWSKIEGO.

Prace należy przesyłać pocztą na adres Goleniowskiego Domu Kultury (szczegóły w regulaminie na stonie www.gdk.goleniow.pl, – zakładka POBIERALNIA) do dnia 5. kwietnia 2018 r.

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Nagrodą jest również udział w warsztatach artystycznych w dniach 15-19 maja 2018 r. w Międzywodziu. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie oraz posiłki dla laureata i opiekuna. Potwierdzeniem udziału jest symboliczna opłata akredytacyjna za cały pobyt w wysokości 50 zł.

REGULAMIN XXVIII. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI PIĘKNEJ „Color Art”
RULES AND REGULATIONS OF XXVIII INTERNATIONAL FESTIVAL OF FINE ARTS „Color Art”

Więcej wiadomości