Warsztaty EKOdziecko w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

paź 4, 2022 w Aktualności

W październiku i listopadzie nasze gminy zostaną ozdobione odrobiną zieleni, a to wszystko dzięki warsztatom EKOdziecko podczas, których dzieci wraz z opiekunami sadzą krzewy, drzewa i kwiaty. Są to kolejne warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Lider Powiatu Goleniowskiego w ramach zadania publicznego zleconego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Zanim dzieciaki wezmą udział w realizacji nasadzeń dowiedzą się czym jest ekologia, ochrona środowiska, jak segregować odpady i jak dbać o przyrodę, a to wszystko w formie ćwiczeń, pokazów, gier i zabaw ekologicznych, aby nauka była przekazana w przyjemnej i łatwej do zapamiętania formie. Mamy nadzieję, że po warsztatach EKOdziecko dzieci będą wiedziały jak ważne jest dbanie o środowisko i całą wiedzę zdobytą podczas warsztatów wykorzystają w praktyce, a także przekażą rówieśnikom. A już za kilka miesięcy mieszkańcy naszych gmin będą mogli podziwiać efekty pracy uczestników projektu w postaci przepięknych roślin, które na wiosnę rozkwitną w pełnej okazałości.

”Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”

Więcej wiadomości