Masz Głos, Masz Wybór

wrz 22, 2011 w Aktualności

Rusza VII edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, biblioteki, samorządy studenckie oraz inne lokalne instytucje mogą zgłaszać swój udział na stronie www.maszglos.pl

Celem tegorocznych działań jest usprawnienie komunikacji między władzą lokalną a mieszkańcami,
a także zachęcenie do świadomego i odpowiedzialnego udziału w wyborach parlamentarnych.
– Często nie wiemy, co robią wybrane przez nas władze, co interesującego dzieje się w naszej miejscowości. Uważamy, że informowanie mieszkańców i komunikacja z władzami  mogą ten problem rozwiązać. Chodzi o to, aby zapraszać i mobilizować mieszkańców. Zachęcać ich, aby wrócili do wspólnoty samorządowej oraz stali się jej współgospodarzami. – wyjaśnia Joanna Załuska, dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór.
Aby zostać uczestnikiem akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i przejść do realizacji przynajmniej jednego z trzech proponowanych zadań:
?    MÓJ GŁOS MA ZNACZENIE ? lokalne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej
?    OTWARTA GMINA ? kawiarenki obywatelskie, spotkania z radnymi lub posiedzenie komisji tematycznej w miejscu powszechnie uczęszczanym przez mieszkańców,
?    CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI ? spotkanie przedstawiciela samorządu z mieszkańcami. Temat przewodni: omówienie planowanych działań na przyszły rok w oparciu  o projekt budżetu.                                            
Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie organizatorów zarówno w formie merytorycznej, takiej jak porady ekspertów, współpraca indywidualna z koordynatorami, przykłady dobrych praktyk, poradniki, ale również w formie bezpłatnych materiałów promocyjnych, m.in. plakatów, naklejek, długopisów ekologicznych.
W latach 2006-2011 w akcję zaangażowało się w ponad 1200 organizacji i grup nieformalnych. Uczestnicy działali na terenie 485 gmin z całej Polski. Brały w niej udział organizacje z co piątej polskiej wspólnoty samorządowej. Organizacje skupione w akcji włączyły się także aktywnie w kampanie profrekwencyjne m.in. Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj.

Więcej wiadomości