Konkurs grantowy „Pracownia Talentów”

lut 18, 2013 w Aktualności

Rusza konkurs grantowy ?Pracownia Talentów? Fundacji Tesco Dzieciom

?Pracownia Talentów? ma formułę konkursu grantowego dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Mogą one zdobyć środki na realizację projektów ukierunkowanych na edukację pozaszkolną oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży. Przewidziana pula nagród wynosi 250 tys. złotych i pozwoli na sfinansowanie około 50 projektów ?Pracowni Talentów? w całym kraju. 

 

Pracownia Talentów? ma pomóc dofinansować zajęcia pozaszkolne dla młodych ludzi, organizowane przez placówki opiekuńczo-wychowawcze, kluby i domy kultury, kluby sportowe oraz organizacje działające w oparciu o założenia streetworkingu czy metodę harcerską.

 Granty, które można pozyskać w konkursie ? od 3 tys. zł (projekt krótkoterminowy) do 7 tys. zł (projekt długoterminowy) ? mają się przyczynić do wsparcia talentów młodych ludzi. Fotografia, gra na gitarze, koszykówka czy taniec to tylko kilka z szerokiej gamy pozaszkolnych aktywności. Na finansowanie mogą liczyć projekty będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby dzieci i młodzieży. ?Pracownia talentów? stawia na edukację na miarę potrzeb indywidualnych dzieciaków, ich społeczności lokalnych i wyzwań, przed jakimi przyjdzie im stanąć w przyszłości.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 7 marca 2013r. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy początku kwietnia 2013.

Więcej wiadomości