Konferencja „LEADER – perspektywy na przyszłość”

wrz 28, 2023 w Aktualności
W dniach 25-27 września braliśmy udział w konferencji „LEADER – perspektywy na przyszłość”, organizowanej przez Polską Sieć LGD, która odbyła się w Dźwirzynie. To był bardzo intensywny czas dla Lokalnych Grup Działania z całej Polski. Podczas pierwszego dnia mogliśmy podsumować wdrażanie podejścia LEADER w ramach PROW 2014-2020 i zaprezentować przykłady projektów – dobrych praktyk, które były realizowane przez LGD, w tym naszą aplikację West is the best.
Drugi dzień konferencji był dniem wizyt studyjnych, podczas których mogliśmy zobaczyć m.in.: ścieżkę turystyczną – Trasą Morsików Mieleńskich w Mielnie, Mobilną Kafejkę „CHURROS”, lokalną manufakturę produkująca regionalne produkty spożywcze z lokalnych płodów rolnych, „Lapidarium – Ocalić od zapomnienia” w miejscowości Kowańcz, Gościniec pod Kłosem i wiele innych, niezwykle ciekawych miejsc. Po wizytach wzięliśmy jeszcze udział w warsztatach w grupach tematycznych takich jak:
– Jak usprawnić pracę LGD i Samorządu Województwa?
– Jakie stosować kryteria wyboru?
– LGD w social mediach, czyli żeby nas czytali i polubili,
– Inne źródła finansowania w LGD.
W ostatnim dniu mogliśmy poznać kolejne przykłady projektów realizowanych przez LGD w ramach poddziałania 19.2 oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym i podsumować całą konferencję. Był to bardzo owocny czas dla Lokalnych Grup Działania, podczas którego mogliśmy wymienić się doświadczeniami, przemyśleniami i pomysłami na działania na kolejne lata.
 

Więcej wiadomości