33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art

lis 3, 2023 w Aktualności
33. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art
„WSZYSTKIE KOLORY MUZYKI”
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży organizowany przez Goleniowski Dom Kultury, którego zwieńczeniem są warsztaty artystyczne dla laureatów. Festiwal Color Art jest imprezą cykliczną trwającą od 1990 roku i od 1997 r. jest objęty patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO w Warszawie. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej dzieci i młodzieży oraz stworzenie możliwości do artystycznej wypowiedzi. W tym roku patronat honorowy nad Festiwalem objął również UNICEF Polska.
Hasło tegorocznej edycji Festiwalu – „Kolory muzyki” nawiązuje do misji Ambasadora Dobrej Woli UNESCO – Herbie Hancocka, podkreślającego humanistyczne wartości muzyki i jazzu, jako ważnego środka dialogu między ludźmi, sprzyjającego poszanowaniu praw człowieka i eliminowaniu dyskryminacji społecznych.
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6 – 17 lat.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na zadany temat:
WSZYSTKIE KOLORY MUZYKI.
Prace na konkurs zgłaszać można w kategoriach:
MALARSTWO I GRAFIKA – „Wszystkie kolory muzyki”
PLAKAT (cyfrowy i analogowy) – „Kolory jazzu”
Termin nadsyłania prac: 17 lutego 2024 r.
Jak co roku nagrodą w konkursie jest udział w nadmorskich warsztatach artystycznych, na które zapraszani są Laureaci wraz z opiekunami. Laureaci i osoby wyróżnione w konkursie otrzymują również nagrody rzeczowe i katalog wystawy.

Więcej wiadomości