Warsztaty przyrodnicze w Maszewie

Warsztaty przyrodnicze w Maszewie z projektu „Szanse dla bezdroży” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Warsztaty mają charakter wypraw w teren, mających na celu pokazanie dzieciom zmian jakie zachodzą w przyrodzie zgodnie z kalendarzem pór roku, zaprezentowanie atrakcyjności środowiska naturalnego niezależnie od panującej w nim pogody, uważne obserwowanie i poszukiwanie śladów wskazujących na obecność zwierząt i ptaków, rozpoznawanie roślin jadalnych, gatunków drzew, itp.

”Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”

Więcej

Warsztaty „Świadomi rodzice”

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z Mostów i okolic na warsztaty „Świadomi rodzice”, które odbędą się 14.06.2023r. o godzinie 16.00 w świetlicy środowiskowej w Mostach.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny i jest ono dostępne dla wszystkich.
Warsztaty „Świadomi rodzice” są częścią projektu „Szanse dla bezdroży” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.
Więcej

Forum lokalne z mieszkańcami LSR w ramach tworzenia nowej LSR na lata 2023-2027

17 maja w Centrum Aktywności Lokalnej ponownie odbyło się spotkanie, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy powiatu goleniowskiego. Podczas forum lokalnego mieszkańcy obszaru LSR mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami, uwagami oraz wziąć udział w tworzeniu nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027, nad którą w ostatnim czasie bardzo intensywnie pracujemy. Dzięki takim spotkaniom możemy dużo lepiej dostosować LSR do potrzeb naszego obszaru.

Więcej

II spotkanie partycypacyjne (debata)

Dzisiaj w OPS w Nowogardzie odbyło się II spotkanie partycypacyjne (debata) dotyczące tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele OPS, MGOPS, CUS, OWES z powiatu goleniowskiego oraz pracownicy biura i członkowie Zarządu LGD. Dzięki takim spotkaniom możemy jeszcze lepiej dostosować nową LSR do potrzeb mieszkańców naszego obszaru.


(więcej…)

Więcej